„Isroildžon Baroti – išskirtinis menininkas, savo visą talentą, kūrybinę energiją ir laiką skiriantis meninių idėjų įgyvendinimui ir sklaidai, kurios nuolat turtina ir puoselėja, aktyvina Klaipėdos miesto kultūrinį gyvenimą, garsina visą kraštą ir Lietuvą“, – sveikindama menininką kalbėjo Liana Ruokytė-Jonsson.

Daugiau nei prieš 40 metų atvykęs gyventi į Klaipėdą iš tolimos Tadžikijos, I. Baroti labai greitai įsiliejo į kūrybinį Klaipėdos miesto ir Lietuvos Respublikos gyvenimą. Menininkas visada aktyviai dalyvavo įvairaus mąsto parodose, kuriose jo kūryba išsiskyrė savitu braižu, puikiu technologijų valdymu bei originalia menine mąstysena. Jis niekada nestokojo kūrybinių idėjų, stebindamas šiuolaikinėmis išraiškos priemonėmis, originaliomis technologijomis, kūrybinės brandos ir meninio polėkio suderinimu.

Dailininko autoriniai darbai sulaukė didelio dėmesio ir gerų įvertinimų profesionalioje erdvėje ne tik Klaipėdoje, Lietuvoje, bet ir daugelyje užsienio valstybių. Autoriaus kūryba plačiai pristatyta Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Švedijos, Danijos, Olandijos, Vokietijos, Prancūzijos, Suomijos, Rusijos, Indijos ir kitų šalių meno galerijose.

Ne mažiau ženkli I. Baroti kultūrinė – projektinė veikla, kurią plėtodamas dailininkas stengėsi kuo plačiau ir svariau pristatyti Lietuvos meną užsienyje bei Lietuvos visuomenę supažindinti su kitų šalių kultūrinėmis, meninėmis tendencijomis.

1992 m. įkūręs meno galeriją, kuriai vadovauja jau 25 metus, I. Baroti pristatė Klaipėdos ir Lietuvos menininkų darbus Vokietijos, Lenkijos, Čekijos, Švedijos, Danijos, Prancūzijos, Estijos ir kitų šalių parodų erdvėse.

Jo organizuojamose tarptautinėse kūrybinėse stovyklose dalyvavo žymūs dailininkai iš įvairių pasaulio šalių, o su jų kūryba buvo galima susipažinti Klaipėdos dailės parodų rūmų (dabar KKKC) ir KADS Baroti galerijos erdvėse.

Išskirtiniu dėmesiu Klaipėdos miestui, kuris tapo dailininko antrąja Tėvyne, menininkas stengiasi sutelkti Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos jėgas, dalyvaujant visose svarbesnėse miesto šventėse ar renginiuose. Klaipėdiečiai prisimena miesto Mažvydo alėjoje 2010 m. surengtą viešą meno kūrinių parodą „Balta alėja“, kuri inspiravo tolimesnį šios alėjos puošimą stacionariomis skulptūromis. 2011 m. I. Baroti suorganizuotos respublikinės skulptorių stovyklos metu sukurtos skulptūros kelerius metus puošė Klaipėdos senamiesčio skverą, o už 2014 metais surengtą respublikinį projektą „Viešas dialogas II“ klaipėdiečiai suteikė I. Baroti garbės klaipėdiečio vardą, pavadindami jį „Meniška siela“. Šio projekto metu penkios žymiausių Lietuvos keramikų sukurtos akmens masės skulptūros buvo padovanotos miestui ir papuošė Klaipėdos senamiestį, sukūrusias mieste naują kultūrinę erdvę po atviru dangum.

2017 metais Klaipėda tapo Lietuvos kultūros sostine. Todėl ir šiais metais I. Baroti subūrė Lietuvos keramikus, kurie vėl rinkosi į stovyklą kurti skulptūras jūrine tematika, kuriomis papuošė Klaipėdos senamiestį.

Projektą finansuoja

Projektą Organizuoja

pokyciub Pokyčių
Bendruomenės
Fondas 


Lankytojų skaitliukas

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Partneriai / Draugai / Rėmėjai

uzulapis1 lks horizontalus rgb  

balsio menu gimnazija dpoezija lt 

Ziezdre